İmplant Fiyatları – Sigorta SGK İmplant Fiyatları

Diş İmplant Nedir? Nasıl Yapılır?

İmplant günümüzde oldukça yaygın bir uygulamadır. Sizlerin eksik dişlerinizi tamamlamak için yapılan çene cerrahisi işlemi ile gerçekleştirilen titanyum veya alaşımlarından oluşan kök veya vida benzeri bir görünümü olan size yapılacak protezini takılacağı çene benzeri bir protezdir. Diş estetiği olarakta anlatabileceğimiz bu uygulama çiğneme kalitenizi oldukça arttırarak gülme , konuşma ,nefes alma gibi günlük aktivitelerinizde sizin daha rahat etmenizi sağlayacak  geniş tedavi süreciyle çene , tek ve birden fazla diş olarak uygulanabilir.

2019 İMPLANT FİYATLARI

ORTALAMA FİYATLAR KDV Dahil %8
Kemik İçi Tek Diş  1050 TL
Tek Diş Sert doku greftleme fiyatı  450 TL
Overdenture Tek Diş Hassas Tutucu fiyatı hariç (Tek Çene)  1200 TL
OverdentureTek Diş Hassas Tutucu fiyatı hariç (Çift Çene)  2350 TL
Veneer Kron ( Zirkonyum) Tek Diş (Metal Ücreti Hariç) 400 TL
Veneer Kron ( Porselen ) Tek Diş (Metal Ücreti Hariç) 400 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen ) Tek Diş

2018 SGK implant fiyatı devlet tarafından belirlenen ücret skalası dahilinde ücretlendirme yapılır. Özel Hastane İmplant Diş Fiyatları ise hastanenin ne kadar yüksek teknoloji kullanımı doktorunuzun tanınırlığı ve ameliyat başarısına göre değişebilir. İnternetten kısa bir arama ile farklı doktorlardan bilgi alabilir gerekirse randevu süreci işleme konabilir. Hastane ve doktor hakkında yapılan yorumlarda sizlere bu konuda yardımcı olabilir. Ülkemizin sağlık konusunda ileri olduğunu düşünürsek bu tür cerrahi operasyonlarda gözünüzün arkada kalmayacağına emin olabilirsiniz. Sizlerde bu implant tedavisi sürecinde doktorunuzun sizin daha hızlı iyileşmesi ve sağlıklı biz ağız yapısına kavuşmanızı sizin kadar isteyeceğini unutmayınız. Sizlerde daha önce bu işlemlerden gectiyseniz yorumlarda belirtebilir. Bu tedaviye ihtiyacı olan hastalara öneri ve görüşlerinizle yardımcı olabilirsiniz.

Güncel implant fiyatı

İmplant Kimlere Uygulanır

İmplant DİŞ Yaptıranlar genellikle bunun sebebi olarak özgüven problemi olduğunu söylerler. Bu ve bunun gibi birçok sorun olabilir. Ama en önemlisi sizin sağlığınız ve günlük yaşam kalitenizin yükselmesidir. Diş eksikliği zamanla çene kemiğinde hasarlara bile neden olabilir. Çürük ve diş yamukluğu gibi sağlık sorunlarınız  varsa bunlar için implant çok iyi bir tedavidir. Dişlerinizin yamuk olması sebebiyle konuşma bozukluğu yaşayan insanlar da implant tedavisi tercih ederler. SGK implant Diş fiyatları 2018 indirimlerle sizleri bu sorunlardan kurtarabilir.

İmplant tedavisi diş ve çene yapısı güçlü yeterli kemik yoğunluğuna sahip herhangi bir sağlık sıkıntısı bulunmayan insanlara kolaylıkla uygulanabilir. Ayrıca ağız sağlığı bakımına dikkat eden insanlara bu tedavi kolaylıkla uygulanabilir. Sizlerde yarınlara hazırlık için her gün ağız sağlığınıza dikkat etmeli periyodik olan doktora girmelisiniz.

Kimlere İmplant Tedavisi Uygulanamaz?

Öncellikle sağlığımızın birinci düşmanı sigara burdada karşımıza çıkıyor. Sigara kullanımı kan akışı yavaşlatır. Ağız içi yaraları da geç iyileştireceği için implant tedavisi süresince sigara kullanmamalısınız. AIDS tedavisi gören , kansızlık , diyabet ve yüksek tansiyon gibi hastalıkları bulunan insanlarda İmplant Tedavisi SSK uygulanması riskli olabilir. Sizlerde gerekli kontrolleri doktorunuza danışarak yaptırabilir tedavi sürecini baslatabilirsiniz. Gerekli tahlillerden sonra doktorunuzun size uygun gördüğü işlemlerden geçip güzel bir ağız yapısına kavuşabilirsiniz.

implant fiyati 2019

İmplant Tedavisinde Önemli Hususlar

İmplant Fiyatları Tedavisi öncesinde ve sonrasında tabiki ağız sağlığınıza dikkat etmeniz gerekir. Kesinlikle sigaradan uzak durmalısınız. İmplant cerrahisi bu konuda oldukça gelişmiştir. Size söyledikleri her şeyi harfiyen uyguladığınızda memnun kalacağınızın garantisi verilmektedir. Her ameliyat öncesi ve sonrası olan komplikasyonlarla karşılaşabilirsiniz. İmplant Tedavisi gerçekleştikten sonra 7 günlük bir bakım süresi bulunmaktadır. Bu süre içinde ilaç tedavisine başvurulur. Kesinlikle gargara yapmayın dişlerinizi fırçalamayın. Ağzınızdan kan gelebilir bunlar normal komplikasyonlardır. Sigara ve türevleri alkol gibi ürünleri tamamıyla iyileşene kadar kullanmayınız. Gözlerinizin altı , çene bölgesi ve yanak bölgesinde morarma olabilir bunlar normaldir soğuk kompres uygulayabilir doktorunuzun size telkin ettiği tedavileri uygulayabilirsiniz.

İmplant Diş Protezi

Sağlıklı bir tedavi süreci geçirdiğinizde doktorunuzun sizin  sağlığınız açısından önemli gördüğü noktaları uyguladığınızda protez sürecine geçilebilir. Bu İmplant fiyatı protez tedavisinin ikinci aşamasıdır. Sağlıklı bir iyileşme süreci geçirdikten sonra eksik olan dişlerinizin yerine yeni gelecek dişleri bu süreçte takarlar. Tedavi sonrası yine doktorunuzun verdiği ilaçları kullanmanız yapmamasını söylediği şeyleri yapmadığınız takdirde güzel bir iyileşme süreci geçirebilirsiniz.

İmplant Diş Yapımı Süresi

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi İmplant Tedavisinde de önemli olan sizin o andaki sağlık durumunuzun iyi olmasıdır. Uzun bir çene kemiği ve diş protezi süreci olacağı açısından sağlığınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Besinlerinizi iyi seçmeli kesinlikle sigara ve benzeri türevlerinden uzak durmalısınız. Bu önlemler bu tedaviye harcayacağınız ücret konusunda da size yardımcı olabilir.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Sizlere öncellikle başlıklar halinde anlatacağımız İmplant  tedavisi hakkında bilgi vereceğim. Bu karmaşık birazda pahalı ama hayatınızı kolaylaştıracak işlem yaşam standartlarınızı yükseltmek için önemlidir.Osman Furkan Kaya
Osman Furkan Kaya
Başka bir dilde yazıcam en başından şarkımı kanla! Hangi dilde kafiyeliyse başkaldırı ve kavga. Vatanperverlik denen yasal mermilermiş ala... Nazım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hala!

Bir cevap yazın