İnstagram Şifre Kırma

Facebook tarafından satın alınması ile kullanıcı oranı hızla artan ve yeni özelliklerini sürekli facebook ve intagramda aynı şekilde gördüğümüz artık facebook’un fotoğraflısı haline gelmiş olan instagram şifre kırma konusunda kendisini koruyamıyor. Geçtiğimiz zamanlarda bir çok yaşadığı sorunların başında başkaları tarafından yüksek takipçi ve fenomenlik seviyesinde olan hesapların bir şekilde el değiştirdiği söylendi. Ünlü youtuberlarında içinde olduğu ve sorunun henüz çözülemediği bu durumda olmamak için neler yapmalısınız?

İNSTAGRAM ŞİFRE KIRMA NASIL YAPILIR?

Günümüzde yüksek kombinasyonlu şifreler bir yana teknik olarak cihaz güvenliğide çok önemli. Bundan 10 yıl öncesine kadar kullanılan trojen virüsleri artık farklı yollarla cep telefonumuzda yer alıyor. Kullandığınız ve girdiğiniz butun şifrelerin loglanmış olma ihtimali olabilir. Bunun için yüklediğiniz uygulamalar, çalıştırdığınız programlar, indirdiğiniz dosyalar vs hepsine artık dikkatli bir şekilde odaklanmanız gerekli.

Sadece instagram şifre kırma sorunu için değil günümüzde bir çoğumuzun bankacılık işlemlerini mobil cihazlar üzerinden yaptığını biliyoruz, kart çalınma sorunlarınında önüne geçmek için en temel güvenliğimiz sağlıklı uygulamalar ile telefonumuzu korumak olacaktır. Sonrasında eğer kendimizden, cihazımızdan eminsek sonraki adım olarak instagram şifresini daha güçlü şekilde seçmeye çalışabiliriz. Ama söylenenlere göre şuan için instagram hesabı çalınan kişilerin çoğunluğu cihaz kaynaklı yada teknik destek yanlış bilgilendirmesi ile hesapları çalmışlardır. Yani şifre kombinasyonu 123456 yapmamışsanız artık çalınma olayıda pek kalmıyor.

Şifremi unuttum, şifre yenileme vs gibi ergen işleri zaten günümüzde kullanılamaz. Birde aramızda mail şifresini hatta ve hatta adresini unuttuğu için instagram hesabına giremeyenler var. İnstagram şifrenizi unutan insanlar olabilir, sonuçta cihazlarda bir kere açılıyor ve bazen yıla yakın süreler boyunca şifre gerekmiyor. Ama hiç mi mail ile işin olmaz, tabi hal böyle oluncada teknik ekip senin veya başkasının olduğunu bilmeden yardımcı olmaya çalışıyor başka bir mail’e doğrulama gönderiyor. Sen bu işlemlerin hiç birisini mail adresine giriş yapamadığın için bilmiyorsun birileride geliyor böylelikle instagram şifresi kırma işlemi gerçekleşiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...


Osman Furkan Kaya
Osman Furkan Kaya
Başka bir dilde yazıcam en başından şarkımı kanla! Hangi dilde kafiyeliyse başkaldırı ve kavga. Vatanperverlik denen yasal mermilermiş ala... Nazım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hala!

Bir cevap yazın